راهنمای کلاس (PvE) Mage Fire:

MagisteR
پست: 3
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه اکتبر 26, 2017 4:50 am

راهنمای کلاس (PvE) Mage Fire:

پستتوسط MagisteR » دوشنبه ژولای 30, 2018 2:16 pm

1. چرا این کلاس را انتخاب کردم؟
2. تلنت های مختلف برای این کلاس
3. stat های مرتبط با هر تلنت و وضعیت آیتم
4. Rotation های مختلف، مرتبط با نوع نبرد
5. چه کنیم تا DPS مان افزایش یابد؟
6. بهترین نژادهای Horde و Alliance برای Mage کدامند؟
7. بهترین شغلها برای Mage کدامند؟
8. نکات مهم در چند نبرد مختلف درون اینستنس های TOC و ICC
9. Glyphs:


1. چرا این کلاس را انتخاب کردم؟


دلایل اصلی من برای انتخاب این کلاس اول از همه Damage done بسیار بالا بعد از اتمام نبرد، لذت بخش بودن بازی با این کلاس، قابلیت بالا در زنده ماندن و حرکت سریع، توانایی بالا در AoE وSingle target، و آخر از همه PvP بسیار جذاب این کلاس می باشد.

2. تلنت های مختلف برای این کلاس

3 نوع کلی تلنت برای Mage Fire PvE وجود دارد: TTW، FFB و CS

تلنت CB یا Cold Snap:

تصویر

شاید برای خیلیاتون این تلنت عجیب به نظر برسه ولی در نبردهای کوتاه به علّت 2 عدد [Icy Veins] (که میتوان با [Cold Snap] CD آن را Reset کرد)؛ بسیار کارآمد می باشد.

تلنت FFB:

تصویر

حتماً آنهایی که مدّت بازی کردنشون از 2 سال بیشتره با این تلنت برخورد داشتند. یکی از مزیّت های این تلنت نیاز نسبتاً کمتر آن به Hit rating می باشد؛ ولی در مقابل ضعف این تلنت این است که در حالت عادی و بدون استفاده از [Icy Veins] زمان Casting، شما به نسبت بالاتر از Fire ball در تلنت TTW می باشد.

تلنت TTW یا Torment the Weak:

تصویر

مزّیت این تلنت Damage done بسیار بالای آن است که براتون boss رو سوراخ می کنه !!! :o :lol: و این مزیت در یک صورت پر رنگ تر هم می شود و آن شروع شدن یک نبرد با [Blood lust] یا [Heroism] (30% بهبود Casting) و Mirror image با 4Set T10 می باشد که در این صورت کمتر کسی پیدا خواهد شد که damage done بیشتر از شما در طول 20 ثلنیه Blood lust یا Heroism داشته باشد.

3. stat های مرتبط با هر تلنت و وضعیت آیتم

برای تلنت FFB: شما نیاز به 11% از Hit rating هستید؛ اگر در Party خود هیروی draenei دارید 1% کمتر نیاز دارید.
برای تلنت CS: مشابه FFB می باشد.
برای تلنت TTW: شما نیاز به 14% از Hit rating هستید؛ اگر در Party خود هیروی draenei دارید 1% کمتر نیاز دارید.

آیتم های شما باید stat های زیر را دارا باشند:

نوع الف) Spell power + Haste rating + Critical rating
نوع ب) Spell power + Hit rating + Critical rating

توجّه: البته اگر به ناچار از آیتم هایی که از نوع بالا نیستند استفاده می کنید نگران نباشید، ولی همیشه سعی در داشتن 50% Critical chance برای Spell فقط با استفاده از buff های هیروی خودتان، Hit rating مناسب با تلنت خود و داشتن مقدار حداقل 20% Haste rating باشید. (البته در Gear Score پایین مسلماً این مقدار Stat فراهم نمی شود و این هنر خود شماست که به چه گونه آن را به مقادیر فوق نزدیک می کنید).

4. Rotation های مختلف، مرتبط با نوع نبرد

نکته(*): ابتدا می بینیم که آیا Warlock با تلنت Demonology یا Affliction درون Raid هست یا نیست اگر بود نیازی به زدن Scorch نیست و بالعکس.
نکته(**): اگر 2 عدد Damage غیر دوره ای یا همون Direct damage از صفحه ی Fire پشت سر هم Critical بخورد، تلنت Hot streak روشن خواهد شد و شما قادر به زدن Pyroblast (که زمان cast آن تقریباً 4 ثانیه است) بدون cast می باشید.

پس Rotation برای فقط یک Target به این شکل است:

ابتدا با (Scorch*) و بعد Living bomb و بعد Mirror image سپس Full Cd و بعد Fireball یا Frostfire bolt را Spam می کنیم و سپس Pyroblast (در هنگام روشن شدن Hot streak**) را می زنیم و همیشه توجّه می کنیم که Improved scorch یا Improved shadowbolt بصورت debuff روی Target باشد و Living bomb خود را پس از ترکیدن روی Target مجدداً می اندازیم.

5. چه کنیم تا DPS مان افزایش یابد؟

1) اگر هدفمان کشتن تدریجی Boss و اطرافیانش است، بهتر است روی همه ی آنها Debuff های Pyroblast و Living bomb را داشته باشیم و تا جایی که امکان دارد آنها را مجدداً تمدید کنیم؛ در اینصورت Ignite ها و Damage های بیشتری را اعمال می کنیم.
2) اگر فکر می کنید که Target شما به زودی از بین می رود دیگر به فکر زدن Living bomb روی آن نباشید.
3) اگر حدس می زنید که قبل از آخرین Cast شما Target از بین می رود از Fire blast استفاده کنید.
4) اگر تعداد زیادی (بیش از 3عدد Target) در نبرد در نزدیکی یکدیگر وجود دارد و هدف کشتن همه آنهاست، روی آنها ابتدا Flamestrike سپس Blizzard بریزید. ولی اگر Health آنها به قدری بود که 20 ثانیه زنده بمانند، روی همه ی آنها Living bomb را بزنید و منتظر انفجار مهیب باشید! :lol: :lol: می توانید از Flamestrike و Blizzard بعد از آن استفاده کنید.
5) بقیشم سری است!!!! (خز می شه نمیگم) :D :lol:

6. بهترین نژادهای Horde و Alliance برای Mage کدامند؟

با اینکه این راهنما برای Mage fire PvE است: در Horde بهترین نژاد Troll است. و در Alliance به نظر من انسان نژاد برتر هستند.

7. بهترین شغلها برای Mage کدامند؟

از نظر من چون Mage Fire کلاسی است که Burst یا همون at start قوی ای دارد، Tailoring و Engineering بهترین شغلها هستند. و با 100% سرعت حرکت مهیّا شده توسط Nitro boosts، می توان در زمان حرکت صرفه جویی کرد و 1 تا 2 عدد بیشتر Cast کرد. با توجه به اینکه زمان Cast نیز بالاست 340 Haste rating برای 12 ثانیه و Cooldown یک دقیقه ای Enineering را از نون شب هم براتون واجب تر می کنه!! :roll:

8. نکات مهم در چند نبرد مختلف درون اینستنس های TOC و ICC

نکته که خیلی زیاده ولی چندتاشون که خیلی واجب اند را واستون می گم:

1) قبل از شروع هر نبرد اگر Blood lust را دارید از Potion of wild magic استفاده و اگر ندارید از Potion of speed استفاده کنید.
2) در هنگام شروع نبرد سریعاً بهترین مکان را انتخاب کنید تا اکثر زمان خود را یکجا ثابت بمانید و به Damage دادن ادامه دهید. (مثلاً با Nitro boosts سریعاً به زیر lord marrowgar رفته و در حین حرکت از Living bomb خود استفاده کنید.)
3) یکی از تکنیک هایی که شما را یک Mage fire خوب می کند تکنیک Damage دادن در حین حرکت است و کار خیلی سختی هم نیست، فقط کافیست بعد از زدن Spell های Instant یا آنی یا بدون Cast، به اندازه ای که تا Global cooldown تمام می شود یک یا چند قدم را بدون فشار دادن Space طی کنید؛ در بعضی مواقع 2 یا 3 Spell بدون Cast زده می شود پس می توان حرکت قابل توجّه ای داشت.
4) دوستانی که تلنت TTW را انتخاب کرده اند، بدانند که Threat آنها بسیار بالاست و درخواست Hand of Salvation یا Hand of Protection را از کلاس Paladin، فراموش نکنند. البته اگر Threat شما پایین نمی آید مجبور هستید یا Damage را متوقف کنید یا از Invisibility برای کاهش Threat استفاده کنید. Ice Block را برای مواقع ضروری ذخیره کنید.

9. Glyphs:

Glyph های اصلی:

برای تلنت TTW: از [Glyph of Fireball] + [Glyph of Living Bomb] + [Glyph of Molten Armor]
برای تلنت FFB: از [Glyph of Frostfire] + [Glyph of Living Bomb] + [Glyph of Molten Armor]
برای تلنت CS: از [Glyph of Fireball] + [Glyph of Molten Armor] و Glyph بعدی به انتخاب خود شماست.

Glyph های فرعی:

[Glyph of Slow Fall] [Glyph of Frost Ward] [Glyph of Arcane Intellect]

امیدوارم تونسته باشم بهتون کمک کنم
اگر سوالی براتون بی جواب مونده و یا ممکنه انتقاد سازنده و یا نظری درباره این راهنما داشته باشید به هیروهای من Whisper دهید.
هیروهای من: Magister,Mahyar and everglow

بازگشت به “Mage”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 1 مهمان